Kıl Çadır Ürünleri Dayanıklı Mıdır?

Kıl Çadır Ürünleri Dayanıklı Mıdır?

Kıl Çadır Ürünleri Dayanıklı Mıdır ?

Kıl Çadırlarının sahip olduğu gözenekler sıcak havalarda açılarak içeriyi serinletirken soğuk havalarda kapanılarak içeriyi sıcak tutar. Keçilerden toplanan kıllar ip haline getirilmesinden sonra dokunarak kıl çadırları üretilir. Ülkemizde bir çok bölgede kullanılan kıl çadırlarını en çok Akdeniz ve Ege bölgelerinde ki işletme sahiplerinin mekanlarında yada piknik alanlarında görüyoruz.

kil-cadiri-fiyatlari

Kıl çadırlarının belki de en iyi özelliği yanmamaları. Sahip oldukları doku sayesinde yangına karşı dayanıklı olmasıyla birlikte yağmur yağdığı zaman içeriye hiç bir şekilde yağmur tanesi gelmiyor.

Kıl çadırlarının 2 farklı büyüklüğü vardır. Küçük olanda sadece ortadan bir tahtayla tutunan kıl çadırımız büyüdüğündeyse bir iskelete ihtiyaç duyuyor. Boyutlarla aynı oranda fiyatlarında arttığı kıl çadırında küçük boylu bir çadırın fiyatı 5 ila 10 bin tl arasıyken büyük olanlarının fiyatının hesaplanması zorlaşıyor see this site.

kil-cadir

Seçeceğiniz modele göre de değişik fiyatlar ortaya çıkabilir ve dış kısmını opsiyonel bir renge boyamak istiyorsanız bu da fiyatı arttıracaktır. Standart olarak dış kısım 3 farklı renkte gelmektedir. Siyah, beyaz yada saman renginde.

Ege ve Akdeniz bölgelerinde bulunan cafeler, oteller yada restaurantlar farklı bir ambiyans yakalamak için kıl çadırlarını kullanıyor qp5qxyu. Özellikle yöresel yemek yapanlar yada çok eski zamanlardan beri yapılan yemekleri servis eden bölgelerde o zamanın havasını yakalamak ve müşterilere nostaljik duygular yaşatmak isteyenler kıl çadırlarını tercih ediyor.

Moğol dönemlerinde insanlar bulundukları yerlerde çok fazla kalmıyor sürekli hareket ediyorlardı. Bu sebepten ötürü geceleri kafalarını sokacak bir yer arıyorlardı. Hareket halinde olupta barınağa ihtiyaç duyanlar için en iyi seçenek çadırlardır. Eğer konforlu bir uyku istiyorsanız çadırlar arasında en iyisi kıl çadırlarıdır.

Eski osmanlı zamanlarında sefere çıkan padişahlar geceleri büyük kıl çadırlarında toplantı verir ve gene aynı kıl çadırlarında uyurlardı. Sizde etrafınızda ki tamamı betondan yapılmış binalardan biraz uzaklaşın ve bir gününüzü kıl çadırında geçirin.

Eğer müstakil eviniz varsa geceleri kıl çadırında uyumak için bahçenize kurabilirsiniz. Sadece 3 aşamadan oluşan çok basit bir kurulumu vardır.

Yazar hakkında

bipixel administrator

Bir cevap yazın